Velikonoční turnaj v bleskovém šachu vyhrál Karel Cyroň

22.04.2016 21:09

V příjemném a hezkém prostředí restaurace U Gorana v kulturním domě v Hošťálkovicích, se konal 21.dubna 2016 již 15. otevřený  klubový Velikonoční turnaj v bleskovém šachu. Přestože jarní počasí už spíše lákalo do přírody, turnaje se zúčastnili téměř všichni naši hráči. Pěkná účast a bojovné výkony tak uzavřely náročnou sezónu 2015/2016.

Hned od prvního kola bylo zřejmé, že se opět bude na každé šachovnici tvrdě bojovat. Hned ze začátku si Karlik Cyroň vytvořil bodový náskok a ten udržel až do posledního 12.kola. Zaváhal pouze v 7.kole kdy nečekaně prohrál s Mirkem Šafarčíkem. Je to jeho už  6.vítězství ze 34 doposud konaných turnajů. S převahou 1,5 bodu s 11 body zvítězil před Tomášem Deptou s 9,5 body a Laďou Píšou s 8,5 body. Následovali Lubo a Nikolaj Petrovovi a hned půl bodu za nimi se 7 body se umístili Rado Fiala s Romanem Grzegorzem. Celý turnaj byl hodně vyrovnaný ale taky dost náročný. Bylo odehráno celkem 12 kol a na některých se v závěru začala už projevovat únava. O vyrovnanosti svědčil hlavně závěr tabulky, kde mezi posledními čtyřmi šachisty byl rozdíl pouze půl bodu a o umístění rozhodovaly vzájemné zápasy .

výsledky turnaje      zakončení2016.xlsx (28196)

Celkové výsledky a dlouhodobé statistiky klubových turnajů najdete v sekci soutěže - klubové turnaje