Klubové turnaje

Od samotného založení našeho klubu pořádáme pravidelně každý rok tři otevřené klubové turnaje v bleskovém šachu. Velikonoční turnaj, předsezóní turnaj konaný vždy před zahájením soutěží a Vánoční/Novoroční turnaj.

V roce 2020 jsme stihli uskutečnit pouze novoroční turnaj, neboť vzhledem k nepříznivé koronavirové situaci byly všechny soutěže přerušeny. Od roku 2021 jsme již opět navázali na tradici tří klubových turnajů.

Novoroční blitzka 2024

04.01.2024 21:10

Ve středu 3.1.2024 jsme odehráli další, již 52. klubový turnaj v bleskovém šachu, ještě ve vánoční pohodě s občerstvením a dobrou náladou. Deset hráčů tvořilo slušné zastoupení. Kromě domácích šachistů přišli i dva hosté, Radim Kočur a Nikolaj Petrov. Turnaj byl relativně velmi vyrovnaný a nikdo z hráčů se nevyhnul opakovaným ztrátám. Dobrý nástup měli Martin Gajdičar a Mirek Šafarčík ale na stupně vítězů se nakonec protlačili jiní. Konečný vítěz byl Karel Cyroň a za ním se umístil Radim Kočur, na bronzové příčce pak Nikolaj Petrov.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klubový přebor k zakončení úspěšné sezóny Krajské soutěže 2023/2024

Ve středu 24.4.2024 jsme uspořádali klubový přebor v bleskovém šachu u příležitosti zakončení úspěšné sezóny. Při účasti téměř všech třinácti hráčů, kteří se podíleli na krásném úspěchu v Krajské soutěži, patřil tento turnaj vzhledem k odehraným 12 partiím pro každého hráče, k těm náročnějším. Svou dominanci potvrdil David Zinglar, který ztratil půl bod pouze s Davidem Smetanou. Oba ukázali, že právem hrají první šachovnice, tím ale nemůžeme říct, že to měli s ostatními kolegy snadné. Na 3.místě se umístil jeden z favoritů turnaje Karlik Cyroň přitom Laďa Píša s Lubem Petrovem také stále útočili na čelo tabulky. Bylo to zkrátka vyrovnané až do posledního kola. Hlavní pointou bylo oslavit minulý ročník a naposled se sejít před přestávkou, kterou někteří naši borci si vyplní různými šachovými turnaji.