Důležité vítězství nad Frenštátem

14.12.2014 19:25

ŠK Hošťálkovice - TJ Frenštát pod Radhoštěm 4,5 : 3,5  Velmi důležité vítězství nás udrželo v kontaktu s ostatními družstvy. Zůstali jsme sice na posledním místě, ovšem poslední čtyři družstva mají stejný počet bodů a o umístění rozhoduje pouze skóre. Ještě Mariánky na 6. místě máme na dosah. Prozatím průběh soutěže je vyrovnaný a bude ještě hodně napínavý. 

Zápas se pro nás vyvíjel velmi příznivě. Po remíze Nikolaje na čtvrté šachovnici a vítězstvích na 7. 2. a 3. šachovnici, jsme vedli už 3,5:1,5 . Ljubo s Radovanem pokračují v dobrých výkonech a oba vyhráli. Jenže potom se to srovnalo. Tomáš si šáhl na figurku, přišel zbytečně o pěšce a partie se začala pomalu hroutit, přitom jeho útok podél "mantinelu" vypadal velice slibně. Roman dlouho odolával materiální převaze, asi to zase někde přepálil. Bránil se docela dlouho, pořád ještě s nějakými hrozbami ale soupeř byl zkušený borec a výhru si už ujít nenechal.

Za stavu 3,5:3,5 nastalo drama. To co se odehrávalo na osmé šachovnici bylo jen pro silné nervy. Ladik měl figuru navíc a vypadalo to na vítězství. Jenže soupeř svým manévrováním a neustálým šachem figuru dobral a bylo po naději. Ostatní partie už dávno skončily a tady se pořád bojovalo o drahocený výsledek. Nakonec po nervy drásajícím průběhu se nám přeci jenom podařilo ten rozhodující bod získat. Dočkali jsme se tak prvního letošního, velmi cenného vítězství.

Výsledky jsou v rubrice Soutěže a statistika v Turnaje a statistiky