Velikonoční turnaj v bleskovém šachu vyhrál Nikolaj Petrov

13.04.2018 22:45

Ve středu 11.dubna se uskutečnil v kulturním domě, v restauraci U Konvičky, otevřený Velikonoční klubový turnaj v bleskovém šachu. Byl to v pořadí již 40. klubový turnaj a zúčastnili se ho téměř všichni aktivní šachisté našeho klubu. Scházel pouze kapitán našeho družstva Rado Fiala, který se momentálně léčí ze zranění, které utrpěl při fotbalovém utkání. Tak jako v předešlých turnajích, tak i v tomto, byl průběh hodně vyrovnaný a ještě těsně před posledním kolem se nevědělo, kdo získá pěknou putovní cenu určenou pro vítěze. Do 4. kola vedl s plným počtem bodů Tomáš, na kterého se tlačil s půlbodovou ztrátou Nikolaj. Později se ukázalo, že právě tito borci, ke kterým se v závěru přidal ještě Karel, bojovali o celkové vítězství. Nakonec šťastnější byl Nikolaj, který Tomáše v 6. kole porazil a turnaj tak zaslouženě, se 7,5 body, vyhrál. Právě před Tomášem a Karlem, kteří získali 7 bodů. Následovali potom na 4. místě Láďa se 6 body, 5.byl Roman s 5 body stejně tak s 5 body na 6. místě se umístil Ljubo. Samozřejmě, tvrdě se bojovalo o každou příčku, nikdo nechtěl tu poslední, ta nakonec zbyla pro předsedu.