Účast na turnajích v roce 2013

09.04.2013 21:34
Velká novoroční cena Bílovce

/ 6.ledna se konal v Bílovci již 6. ročník Velké novoroční ceny Bílovce. Tohoto turnaje se zúčastnili i naši 4 hráči. Jako našeho považujeme i Karlika Cyroně, neboť je s našim klubem stále spjat a sehrál za naše barvy mnoho zápasů. Pouze skutečnost, že v současné době hraje stejnou soutěž jako my, Krajskou soutěž, ale skupinu B, brání tomu, aby dále za nás hostoval.

Velice pěkný, silně obsazený turnaj v hezkém prostředí kulturního domu v Bílovci

vyhrál GM Tomáš Polák  elo 2514 z Turnova s 8 body.

Turnaje se zůčastnilo celkem 76 šachistů a naši hoši se umístili na těchto místech.

Ljubo Petrov  na 38.místě se 4,5 body.

Rado Fiala     na 41.místě se 4,5 body. Získal cenu za nejlépe umístěného hráče Bílovecka.

Jan Peška     na 56.místě  se 3,5 body.

Karel Cyroň  na 58.místě  se 3,5 body

Podrobnosti o turnaji lze dohledat na šachových stránkách nebo webu Bílovce.

Z tohoto turnaje si můžete prohlédnout i video s našimi hráči.

Grand Prix ČR v rapid šachu Bohuslavice

- Za účasti 123 šachistů se konal v sobotu 6.dubna mezinárodní trunaj v rapid šachu

v Bohuslavicích.Turnaj byl jako vždy perfektně připravený což právem byl odměněn

tak velkou účastí. Spousta cen,příjemní organizátoři, dobré koláče a něco na kuráž,

vytvořil pro všechny hráče příjemnou atmosféru. Na turnaj nás jelo tentokráte pět.

Stačilo na to jedno auto a jelikož je to hned za humny, nebyl problém se domluvit.

Tady je třeba vyzvednout Ljuba Petrova, který obsadil v silné konkurenci velmistrů,

mezinárodních mistrů a dalších titulovaných, krásné 25.místo ! Laďa Píša měl naopak

v závěru turnaje smůlu. V 8.a 9.kole narazil na ruské a ukrajinské mezinárodní mistry

s ely nad 2300 takže navýšit svůj bodový stav bylo už prakticky nemožné.

Ostravský koník 2013

V neděli 5.května vyvrcholil šachový festival zakončením tří turnajů ve skupinách FIDE Open A,FIDE Open B a FIDE Open C(senioři)

V A skupině jsme letos zastoupení neměli, zato v B skupině ( elo do 2000 ) hráli hned tři šachisté našeho družstva, Tomáš Kolařík, Laďa Píša a Mirek Šafarčík, hrál tady ještě Karlik Cyroň.

V C skupině ( senioři ) hrál Ljubo Petrov.

FIDE Open A  ( 70 šachistů )    vyhrál  GM Simančev Michail elo 2449   z Ukrajiny  se 7 body

FIDE Open B  ( 133 šachistů )  vyhrál   Byma Pavel  elo 1962  ze Sokolu Háj ve Slezsku  se 7,5 body

skupina byla do posledních chvil nerozhodnuta a až poslední kolo rozhodlo o celkovém umístění na předních místech

umístění našich šachistů

Laďa Píša        8.místo   6,5 bodů  Laďa tradičně bojoval o nejvyšší příčky, což se promítlo nakonec i v cenovém fondu.

Karel Cyroň     24.místo   6   bodů  od začátku Karel podával dobré výkony a pouze 2x odešel od šachovnice poražený.

Mirek Šafarčík  86.místo   4 body   Mirek střídal dobré výkony se špatnýma, 4 body dalo by se říct, spokojenost.

Tomáš Kolařík  93.místo   3,5 bodu  Tomáš začal turnaj velmi dobře,stačila však jedna nepovedená partie a pohoda se vytratila,umístění rozhodně neodpovídá jeho kvalitám.

FIDE Open C   ( 42 šachistů )   vyhrál IM Dobrovolský Ladislav  elo 2337  ze ŠK Šenov  s 9 body

tady byl od počátku jasný favorit ,přestože se na startovní listině objevilo několik nad 2000 elových šachistů.

Výborně hrál Ljubo Petrov, který se po celou dobu pohyboval na předních šachovnicích. Nakonec skončil na velmi pěkném 4.místě takže si taky odnesl finanční cenu.

Ljubo Petrov   4. místo    6 bodů  letos hrál Ljubo po celou sezónu ve velmi dobré formě což se projevilo i na tomto turnaji