Pouze Tomáš Kolařík se nebál

03.05.2014 10:34

V doprovodném programu Ostravského koníka, kterým byl turnaj v bleskovém šachu, nastoupil z našeho klubu pouze Tomáš Kolařík. Začátek turnaje byl stanoven na 21hodinu takže pro mnohé to byla docela náročná noční směna. V konkurenci čtyř velmistrů, čtyř mezinárodních mistrů a dalších kvalitních šachistů, se Tomáš umístil v závěru tabulky se 3 body z 11 kol, ale některé partie sehrál docela dobře. Obzvláště se mu dařily partie se silnějšími hráči. Pokud jsem to sledoval do pátého kola, tak v prvním a v pátém kole příležitost bodovat, promarnil. Závěr turnaje, který končil kolem jedné v noci jsem už neviděl, ale měl tam ještě jedno cenné vítězství s hráčem 1983 elo. Tomáš se zkrátka nebál a bleskovku si v pohodě zahrál.

Toto byla naše jediná účast na letošním Ostravském koníku. Někteří naši členové si netroufali, některým to časově nevycházelo a jiní jsou zkrátka jiní. Komu jsme ale přeci jenom letos mohli na Koníku držet palce, byli šachisté, kteří u nás už dlouhodobě hostují a v našem družstvu patří k velkým oporám. Jsou to Laďa Píša s Ljubo Petrovem.